Для включення та відключення, керування пристроями та перемикання режимів роботи в DIY-електроніці застосовуються модулі кнопок, джойстиків, перемикачів. Серед невеликої різноманітності таких модулів, вони бувають кількох типів.
Найбільш поширений тип кнопок - це тактильні. Зазвичай вони представляють собою маленький модуль з опуклою або плоскою поверхнею і мають відчутний "клік" при натисканні. Тактильні вмикачі/вимикачі мають два стани: натиснутий і ненатиснутий. Вони можуть мати один або кілька контактів та підключаються до мікроконтролера для зчитування натискань.
Інший тип - замикаючі кнопки. Вони замикають контакт при натисканні та залишаються у цьому стані до наступного натискання або відпускання. Можуть бути використані для утримання певного стану, режиму того чи іншого пристрою або перемикання між двома режимами.
Перемикачі - це кнопки, які залишаються у встановленому положенні до наступного перемикання. Вони можуть бути однопозиційними (On/Off) або мати кілька положень (наприклад, 3-х позиційні). Перемикачі часто використовуються для вибору режимів роботи або керування параметрами пристрою.
Ще один тип - це кнопки з індикацією. Мають вбудовані світлодіоди або інші індикатори, що дозволяють візуально відображати статус або активність увімкненого режиму. Модулі можуть бути корисними для зворотного зв'язку з користувачем або відображення інформації про стан пристрою.
При виборі кнопок для своїх DIY-проектів, потрібно враховувати такі параметри, як опір, напруга, що комутується, зносостійкість (кількість натискань). Також не зайвим буде звернути увагу на виробника. Наприклад, у нашому інтернет-магазині електронних компонентів можна купити надійні та з гарантією модулі кнопок бренду Diymore та інших перевірених фірм.